Loader

Co robić żeby osiągać więcej w inwestycjach…

Co jakiś czas powracam do lektury Roberta Kiyosakiego ( milionera, autora bestsellerów, inwestora ) i analizuję jego słowa, ponieważ zdobywając nowe doświadczenia i wiedzę mogę lepiej rozumieć to o czym pisze i spojrzeć z zupełnie z innej perspektywy.

Zauważyłem ciekawą rzecz. 

Część osób nie zgadza się czasem z niektórymi jego metodami, cześć natomiast zgadza się z nimi w 100 %. Te dwie grupy mają jednak wspólną cechę – nie stosują w praktyce wszystkiego. Stosują tylko wybiórczo to o czym czytają. 

To tak jakby chcieć nauczyć się jeździć autem – chcieć poznać wszystkie przełączniki, mechanizmy, zasady rządzące ruchem, kierowania pojazdem ale nie stosować np. dźwigni zmiany biegów i pedału przyśpieszenia. 

 

Niestety w tym przypadku jazda autem będzie trudna a wręcz niemożliwa.

Tak jest też w inwestycjach – nie stosujemy w praktyce wszystkiego co powinniśmy, a później dziwimy się, że nie wychodzi.      

 

Jednym z tych elementów jest dźwignia finansowa

 

Robert bardzo szeroko ją opisuje i uważa za jeden z najważniejszych elementów w inwestowaniu.

Dlatego poświęca jej bardzo dużo uwagi w swoich publikacjach.

Poniżej przykłady tylko z jednej jego książki. 

 

” Jeżeli chcesz być bogaty musisz mniej pracować i więcej zarabiać. W tym celu musisz użyć jakiejś dźwigni. Ci którzy jedynie pracują mają ograniczoną siłę dźwigni, a raczej są czyjąś dźwignią.

 

Ludzie stosujący dżwignię w szerszym zakresie dominują nad tymi którzy korzystają z niej w mniejszym stopniu. Dźwignia daje władzę.

 

Ludzie którzy są w stanie nauczyć się posługiwać dźwigniami, czynią postępy. Inni pozostają w tyle pod względem finansowym bądź pracują coraz ciężej, by tylko utrzymać zdobyty status.

 

Jeżeli każdego ranka wstajesz do pracy jedynie dla zarobku a nie dla osiągnięcia w życiu przewagi dzięki stosowaniu większej ilości dźwigni najprawdopodobniej już dzisiaj zaczynasz pozostawać w tyle.

 

Ludzie bez dźwigni pracują na tych którzy stosują dźwignię.

 

Biedni i klasa średnia uważają narzędzia dźwigni finansowej za zbyt ryzykowne. Z tego powodu nie korzystają z szybkich dźwigni – rozwijają się za pomocą dźwigni fizycznej – swojej pracy.

 

Biedni używają dźwigni do nabywania pasywów, a bogaci do nabywania aktywów.

 

Większość ludzi nie bogaci się szybciej, ponieważ pieniądze, czas i pracę bogaci wykorzystują jako dźwignię do nabywania i tworzenia aktywów. Użyj dźwigni : pieniędzy innych ludzi i czasu innych ludzi. 

 

Nie sztuką jest osiągać zyski z własnego kapitału, sztuką jest osiągać miliony bez wyłożenia choćby grosza ze swoich pieniędzy ” 

 

Jak widzisz żeby osiągać więcej w inwestycjach musisz stosować dźwignię.

Podziel się :
Robert Przygoda
poczta@robertprzygoda.pl

Inwestor, coach, przedsiębiorca, bloger, dziennikarz. Jestem wykładowcą w ASBIRO, redaktorem w Businessmann Today, pisałem dla Estate.pl i Equity Magazine. Występowałem w TV, Polskim Radiu i Rzeczpospolitej. Napisałem e-booka o finansowaniu nieruchomości. Fascynuje się alternatywnymi metodami finansowania nieruchomości i ekonomią współpracy

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.