Loader

Jak grać by wygrać…

Pomimo „ kryzysu „ już co 636 osoba na ziemi jest milionerem. Łącznie daje to 11 milionów milionerów !

Tak więc bogactwo to stan umysłu – i jest niezależne od sytuacji zewnętrznej.

Jak mawia Brian Tracy  – jest tyle dróg prowadzących do miliona że aż trudno wyobrazić sobie żeby tam nie dotrzeć.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nie jesteś jeszcze tą jedną osobą na 636 które mają co najmniej 1 milion ?

Jest jedna zasada, która pomoże Ci znaleźć się w gronie milionerów. Zastosuj ją a prawdopodobieństwo znalezienia się w gronie osób, które mogą realizować swoje marzenia wzrośnie.

 

„ Musisz nauczyć się zasad gry. A potem – grać lepiej niż wszyscy inni „ –


Musisz wiedzieć jak grać żeby wygrywać – zmniejszając podatki, zwiększając ilość swoich aktywów i wolnego czasu na realizację swoich marzeń i celów.

Jeśli jestem pracownikiem etatowym lub samozatrudnionym masz mniejsze szanse na stanie się milionerem niż biznesmen posiadający duża firmę lub inwestor, dla którego pracują pieniądze.

Praca obarczona jest wysokimi podatkami, nie daje możliwości korzystania z dźwigni ( np. finansowej, czasu ). Samozatrudniony też nie ma lekko z każdym rokiem wzrasta obciążenie firm – przeciętna firma musi ponosić 29 płatności podatkowych w ciągu roku, przeciętna stawka podatkowa wynosi 43,6 proc., a rozliczenia podatków zajmują coraz więcej czasu.

Oznacza to, że pracujesz na rząd, samorządy i różne publiczne fundusze prawie połowę roku – nie otrzymując za to pieniędzy ! Innymi słowy jest to współczesna forma niewolnictwa. 

Biznesmen lub inwestor natomiast mogą legalnie płacić niskie lub nawet nie płacić podatków i korzystać z dźwigni mając przy tym dużo wolnego czasu na realizację swoich marzeń.

Niech przykładem „ zasad gry „  będzie tu dzień wolności podatkowej –  który z każdym rokiem wypada później tzn. że przeciętny obywatel płaci coraz wyższe podatki.

Jest z takich zasad mówi że – jeśli Państwo ma większy przychód z podatków to wydaje jeszcze więcej ( agencje rządowe jeśli nie wydadzą pieniędzy przekazanych im na dany rok to w kolejnym dostaną mniej, więc robią wszystko aby wydać co do złotówki ).

Z kolei wyższe wydatki powodują konieczność zaciągania kolejnych długów ( emisja obligacji, zwiększenie inflacji lub zwiększenie podatków lub wprowadzenie nowych).

W dzisiejszych czasach dłużej pracujemy na podatki i Państwo niż kiedyś chłop pańszczyźniany. Trend wzrastających podatków się utrzyma – jest to spirala, z której nie ma wyjścia – co rusz będą podwyższane już istniejące podatki i wprowadzane nowe.

Musisz wiedzieć jak grać, aby wygrywać – ponieważ podatki są największym Twoim obciążeniem.

Żeby wygrywać musisz znaleźć się po prawej stronie moda na inwestycje w ziemię – tzn. musisz stać się właścicielem dużego biznesu lub inwestorem.

Jak mawia Robert Kiyosaki –  „ na etacie nikt się nie dorobi. Inwestuj, bo banki i rządy dopadną twoje oszczędności. Tylko samodzielna działalność biznesowa lub inwestycyjna, zapewni Ci bezpieczeństwo i finansową stabilizację w zaczynającym się stuleciu. „ 

Mam ostatnio okazję często rozmawiać z właścicielami biznesów tradycyjnych i internetowych ( samozatrudnionymi ) , którzy coraz częściej porzucają prowadzenie firmy na rzecz inwestycji w nieruchomości ( także grunty ).

Nie chcą dłużej płacić wysokich podatków, mieć na głowie księgowość, pracowników i konkurencję. Chcą przejść na prawą stronę kwadrantu.

Pozwala to im na płacenie małych podatków, korzystać z dźwigni finansowej mając przy tym więcej pieniędzy i wolnego czasu na realizację własnych marzeń.

Obecnie zapanowała moda na inwestycje w ziemię. Inwestorzy skupują ziemię – jej wartość skokowo rośnie ( obrazek poniżej )

  

Jak pisze Dolf de Ross – inwestowanie w nieruchomości nie jest jedynie „nieco” lepsze niż inwestowanie w inne aktywa. Inwestowanie w nieruchomości jest „dziesiątki” czy „setki” razy lepsze ( w szczególności w nieruchomości gruntowe )

Wynika to m.in z możliwości użycia dźwigni finansowej, z możliwości dokonania zakupu poniżej ich realnej wartości rynkowej, z możliwości podjęcia działań na rzecz wzrostu wartości po zakupie, z możliwości refinansowania, z korzyści podatkowych niedostępnych dla innych klas aktywów, z indeksacji wartości do inflacji.

Warto stosować przy tym 8 zasad inwestowania w nieruchomości :  

1.       Zarabiaj gdy kupujesz 

2.       Kupuj od zmotywanej osoby 

3.       Nie zakochuj się w nieruchomości

4.       Przy negocjacjach ten, kto pierwszy określi swoje oczekiwania cenowe zawsze przegrywa

5.       Działaj pod prąd

6.       Staraj się używać jak najmniej własnej gotówki ( używaj moda na inwestycje w ziemię )

7.       Nie sprzedawaj 

8.       Okazje  są wszędzie – musisz tylko nauczyć się ich szukać.

Pamiętaj – jeśli nie znasz zasad gry lub znasz je ale świadomie je lekceważysz prędzej czy później przegrasz – realizację marzeń, pasji i zainteresowań. Decyzja należy do Ciebie.

Podziel się :
Robert Przygoda
poczta@robertprzygoda.pl

Inwestor, coach, przedsiębiorca, bloger, dziennikarz. Jestem wykładowcą w ASBIRO, redaktorem w Businessmann Today, pisałem dla Estate.pl i Equity Magazine. Występowałem w TV, Polskim Radiu i Rzeczpospolitej. Napisałem e-booka o finansowaniu nieruchomości. Fascynuje się alternatywnymi metodami finansowania nieruchomości i ekonomią współpracy

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.