Loader

Na początku zawsze się śmieją, ale…

” Każdy człowiek sukcesu przekonuje się, że wielki sukces leży odrobinę dalej niż ten etap, na którym nabrał pewności, że pomysł  się nie sprawdzi.”

Napoleon Hill

Walt Disney powiedział kiedyś – jeśli podzielisz się swoim pomysłem z 10 osobami a 9 z nich powie, że oszalałeś – powinieneś go realizować.
Najlepszym przykładem jest historia Gigi
Codziennie mam kontakt z kim ktoś śmieje się/ wyśmiewa ( do słuchawki lub w mailu ) to co mówię/ piszę – mówiąc : jaka to okazja, tylko wariat by to kupił, to nie działa itp.
A jednak efekty zawsze mówią same za siebie.
Jeśli mówimy o nieruchomościach  – z każdym dniem coraz więcej osób będzie miało problem ze spłatą kredytów ( początek kłopotów wielu polskich rodzin zacznie się w tym roku a apogeum nastąpi w 2017 r. – kiedy skończą się dopłaty do odsetek i raty kredytów wzrosną nawet o ponad 60 %) – ponieważ programy rządowe które miały pomóc z reguły szkodą.
Będzie to moim zdaniem jedno z największych wywłaszczeń w historii.
Ludzie będą tracili dach nad głową a bogaci będą coraz bogatsi.
Już niedługo wzrosną też progi minimalnego wkładu własnego, co również ograniczy możliwość finansowania nieruchomości kredytem.
Dodatkowo wiele osób ma problem ze sprzedażą lub zakupem nieruchomości – dlatego, że stosuje klasyczne sposoby sprzedaży/nabycia, które dzisiaj działają słabo lub wcale.
Ale to wbrew pozorom – dobre informacje dla CIEBIE ( oczywiście o ile chcesz zostać inwestorem na rynku nieruchomości i osiągnąć na nim sukces ).
Jeśli czytasz maile ode mnie to wiesz, że istnieją alternatywne sposoby finansowania i nabywania/sprzedaży, które w dzisiejszych czasach dają ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami.
Dzięki temu można zdecydowanie szybciej sprzedać/ kupić, nie potrzeba do tego banku, zdolności kredytowej a często nawet gotówki.
Zastanawiałeś się kiedyś ile tego typu transakcji ucieka Ci między palcami ?
Jak wiesz okazje są jak wschody słońca – jeśli się na nie spóźnisz to je przegapisz.
Pamiętam jak na początku wielu moich rozmówców podchodziło bardzo sceptycznie do kreatywnych sposób inwestowania, a nawet śmiało się.
Ale dzisiaj nieliczni Ci którzy je poznali już nie śmieją się – widząc jakie efekty mogą przynieść wspomniane sposoby.
Zadziałała tu zasada Mahatmy Gandhiego – najpierw cię ignorują, potem śmieją się z Ciebie, później z Tobą walczą, później wygrywasz. Na końcu pytają – jak to zrobiłeś ?
I widać to po ilości maili i telefonów z prośbą o pomoc przy zbyciu/nabyciu. I nie chodzi tu jedynie o ” drobne” transakcje – ale coraz częściej transakcje dużych graczy, developerów, posiadaczy wyciągów, apartamentów, hoteli ( a nawet pośredników ).
Wielu ze zgłaszających się ” męczy się ” ze sprzedażą – próbując różnych sposobów ( z reguły klasycznych ) które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Wielu też nie potrafi dostrzec okazji przy nabyciu.
I tu znowu okazja – szczególnie dla tych którzy chcą dobrze zarabiać ” pośrednicząc ” w takich transakcjach.
Nie dość, że na transakcjach z zastosowaniem alternatywnych metod zarabia się wielokrotnie więcej niż klasycznym pośrednictwie ( przy mniejszym nakładach pracy ) to jeszcze przeprowadza się je szybciej i skuteczniej.
Może dlatego  jestem ostatnio zapraszany przez tak szacowne instytucje jak :  Mieszkanicznik, Asbiro  różne kluby, społeczności ( dzwonią nawet z innych krajów ) żeby o tym mówić – bo czasy się zmieniły i trzeba dostosować działanie do tego co obecnie mamy na rynku.
Potencjał alternatywnych sposobów nabywani/sprzedaży zaczynają zauważać pośrednicy a nawet notariusze – bo ilość transakcji tego typu wzrasta.
Jeśli myślisz o budowaniu swojej wolności finansowej w oparciu o nieruchomości – to tylko takie sposoby mogą Ci ją zapewnić.
Podziel się :
Robert Przygoda
poczta@robertprzygoda.pl

Inwestor, coach, przedsiębiorca, bloger, dziennikarz. Jestem wykładowcą w ASBIRO, redaktorem w Businessmann Today, pisałem dla Estate.pl i Equity Magazine. Występowałem w TV, Polskim Radiu i Rzeczpospolitej. Napisałem e-booka o finansowaniu nieruchomości. Fascynuje się alternatywnymi metodami finansowania nieruchomości i ekonomią współpracy

9 komentarzy
 • Artur
  Posted at 12:35h, 15 stycznia Odpowiedz

  Kolejny ciekawy artykuł – kiedy można spodziewać się ‘nowości’ na blogu ?:) Wyczekuję z niecierpliwością.

  • Robert Przygoda
   Posted at 13:12h, 15 stycznia Odpowiedz

   Dziękuję za miłe słowa. O jakich nowości oczekujesz Arturze ?

 • Inwestowanie w nieruchomości
  Posted at 22:50h, 02 stycznia Odpowiedz

  Kilkanaście lat temu kupiłem grunt rolny za 0,65 zł/m2. W międzyczasie go przekształciłem i podzieliłem. Teraz kończę sprzedawać po 30 zł/m2. Co dało mi w tym czasie stopę zwrotu 4600%.

  • Robert Przygoda
   Posted at 23:10h, 02 stycznia Odpowiedz

   Gratuluję wyniku. To jest kolejne potwierdzenie, że bardzo wysokie stopy zwrotu w inwestycjach ziemskich są jak najbardziej możliwe.

 • Tomasz
  Posted at 14:21h, 08 listopada Odpowiedz

  Witam Panie Robercie! Kolejny bardzo ciekawy wpis i ciekawe prognozy o sytuacji na rynku kredytowym. Czy są jeszcze miejsca na spotkanie w Katowicach 16. listopada?

 • Julian
  Posted at 10:56h, 29 października Odpowiedz

  Robercie drogi, historyjki typu ‘zawojowanie Ameryki’ przez Gigi często wyglądają tak jak cyt. poniżej – pomijając fakt mieszania pojęć, nie trzymające się kupy ‘detale’ dotyczące finansów, itp., itd. 😉
  Sugeruję byśmy opierali się raczej na przykładach, które znamy osobiście, a zostawili amerykańskim ‘mówcom-coachom’ te ich bzdurne często ‘bajery’…
  Znając Ciebie jestem gotów zaryzykować, że Ty sam masz ‘w zanadrzu’ wiele przykładów ludzi, którzy osiągnęli sukces dzięki Tobie, Michałowi, etc. (?)

  “1958ak
  przedwczoraj
  Oceniono 28 razy28

  No dobra, rynek “cupcakes” czyli tych babeczek istnieje w Stanach od ponad 15 lat i tak naprawde to wlasnie zaczyna sie zwijac. Gigi ( o ktorej ja nie slyszalam a jestem w tym biznesie od lat) to jedna z wielu takich sieci babeczkowych i na pewno nie najslynniejsza, a zeby wstrzasnac rynkiem amerykanskim to trzeba DUZO wiecej i jest to tak ogromny i zroznicowany rynek ze o wstrzasie w ogole nie ma mowy. Wstrzas to chyba przezyly panie redaktorki, zamiast poczytac troche wiecej i w ogole ” odrobic lekcje” a nie ” odkrywac Ameryke” na nowo.

  “1958ak
  przedwczoraj
  Oceniono 28 razy28
  No dobra, rynek “cupcakes” czyli tych babeczek istnieje w Stanach od ponad 15 lat i tak naprawde to wlasnie zaczyna sie zwijac. Gigi ( o ktorej ja nie slyszalam a jestem w tym biznesie od lat) to jedna z wielu takich sieci babeczkowych i na pewno nie najslynniejsza, a zeby wstrzasnac rynkiem amerykanskim to trzeba DUZO wiecej i jest to tak ogromny i zroznicowany rynek ze o wstrzasie w ogole nie ma mowy. Wstrzas to chyba przezyly panie redaktorki, zamiast poczytac troche wiecej i w ogole ” odrobic lekcje” a nie ” odkrywac Ameryke” na nowo.”

  • Robert Przygoda
   Posted at 11:04h, 29 października Odpowiedz

   Julianie nie ma znaczenia z jakiego kraju jest przykład. Chodzi o zasadę. A jeśli już tak bardzo chcesz wnikać w detale i potwierdzać czy to prawda czy nie – możesz zawsze zajrzeć w księgi rachunkowe czy zeznanie podatkowe danej firmy/osoby i wszystko będzie jasne. Oczywiście na rynku polskim też jest dużo przykładów ludzi sukcesu – ale sukces jest jak grawitacja – są pewne zasady które działają wszędzie niezależnie od tego w którym miejscu na kuli ziemskiej się znajdujesz…

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.